Odpowiedni materac dla dobrego snu

przez | 1 sierpnia, 2022

Jak każdy słyszał, będąc dzieckiem, trzeba spać, aby wypocząć i móc zdrowo rosnąć. Co do tego drugiego nadal nie jest to w pełni wyjaśnione, ale to pierwsze jest pewne. Nasz organizm odpoczywa gdy my śpimy. Jest to naturalne dla nas, że kiedy rano wstajemy powinniśmy być wyspani, wypoczęci i gotowi do wyzwań dzisiejszego świata.
Niestety, ale bardzo duża część z nas ma problemy ze zdrowym snem. Najczęściej jest to spowodowane nieregularnymi godzinami pracy, nocnym siedzeniem przed ekranem telefonu, czy laptopa, albo nieodpowiednim materacem.

Materac bardzo ważny dla snu

O ile te dwie pierwsze wymienione rzeczy jesteśmy w stanie opanować, to pozostaje pytanie, jak materac może być nieodpowiedni.
Otóż wygoda materaca, jego twardość, ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego snu, z kolei jakość snu przekłada się na komfort życia i stan zdrowia.

Jak dobrać materac do nas?

Warto rozważyć materace termoeleastyczne.
Miękkie materace zwykle przeznaczone są dla osób lekkich, które nie wtopią się w materac podczas snu. Średnio twarde materace są proponowane większości ludzi, gdyż zwykle powinny spełniać wymaganie przeciętnego Kowalskiego. Natomiast twarde materace, powinny znajdować się w łóżkach osób dość ciężkich, które wtapiają się w miększe materace.